بهترین روش ها دانلود از اینستاگرام

لینک پست و استوری و IGTV اینستاگرام

قبل از بررسی روش های موجود برای دانلود از اینستاگرام بهتر است به یک موضوع مشترک بین تمامی این روش ها اشاره کنیم. تمامی محتواهایی که در اینستاگرام منتشر می شوند دارای یک آدرس یا به اصطلاح url  هستند. آنچه که محتواها را اعم از فیلم و عکس را از هم متمایز می کند تفاوت در همین آدرس یا url است. تقریبا تمامی وب سایت ها و اپلیکیشن های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای دانلود محتوای مورد نظر شما به این url نیاز دارند. دسترسی به این آدرس به هیچ عنوان دشوار نیست. کافیست مسیر زیر را طی کنید:

 1. ابتدا پست مورد نظرتان که می خواهید محتوای آن را دانلود کنید را پیش روی خود قرار دهید.
 2. در قسمت بالای عکس یا فیلم سه نقطه مشاهده می کنید.
 3. بر روی آن بزنید و عبارت copy url را بزنید.
 4. پیغامی روی صفحه ظاهر می شود با این مضمون که آدرس مورد نظر شما در کیبورد کپی شد.

با این مراحل شما به آدرس پست مورد نظر خود دسترسی پیدا کردید.

همانطور که در بخش مقدمه به آن اشاره کردیم شما ممکن به دلایل مختلفی نیاز داشته باشید که عکس ها و فیلم های منتشر شده در اینستاگرام را برای خود ذخیره کنید. روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. در واقع وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی برای این کار طراحی شده است. همانطور که میدانید محتواهای منتشر شده در اینستاگرام در قالب پست، استوری وigtv منتشر می شود. امکان دانلود از اینستاگرام هم برای  گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی های با سیستم عامل ios و هم برای سیستم های کامپیوتری وجود دارد. در بند بعدی بهترین و امن ترین روش ها را برای هر قالب به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

9 روش دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام

بهترین برنامه های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای اندروید و ios

توصیه می کنیم تمامی اپلیکیشن های معرفی شده را از منابع معتبر آن یعنی وبسایت گوگل پلی استور و اپ استور دانلود و نصب کنید. در ادامه سه اپلیکیشن برتر برای دانلود فیلم  و عکس از اینستاگرام برای گوشی های اندرویدی و ios را معرفی می کنیم.لازم به ذکر است که تمامی این اپلیکیشن ها نصب و تست شده اند.

 • اپلیکیشن FastSave (برای اندروید و IOS)

این برنامه را می توانید از طریق لینک های زیر برای اندروید و ios دانلود کنید. fastSave با 3.5 مگابایت حجم و بیش از 10 میلیون بار دانلود در سراسر دنیا از پرطرفدار ترین برنامه های دانلود از اینستاگرام است. کار کردن با این اپلیکیشن ساده تر از آن است که تصور می کنید.

آموزش نصب اینستاگرام روی گوشی برای ios
دانلود FastSave برای ios
آموزش نصب اینستاگرام روی گوشی برای اندروید
دانلود FastSave برای اندروید

بعد از نصب و باز کردن برنامه یک صفحه پیش روی شما قرار میگیرد. با فعال کردن دکمه ی آبی رنگ برنامه همیشه در گوشی شما فعال خواهد بود. دکمه ی اول شما را به برنامه ی اینستاگرام هدایت می کند. در برنامه ی اینستاگرام کافیست همانطور که در بند بالا گفته شد با زدن سه نقطه ی بالای تصویر و copy link آدرس پست را کپی کنید. بعد از این نیاز نیست کاری انجام دهید. فیلم یا عکس مورد نظرتان در پس زمینه در حال دانلود شدن است. در این مرحله اگر دوباره به برنامه fastSave برگردید فیلم یا عکس مورد نظرتان را در بالای برنامه مشاهده می کنید.  تصاویر زیر گویای همین موضوع هستند:

مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن FastSave
مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن FastSave
 • اپلیکیشن QuickSave (برای اندروید)
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن quickSave
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن quickSave
آموزش نصب اینستاگرام روی گوشی برای اندروید
دانلود QuickSave برای اندروید

QuickSave را می توانید از لینک بالا برای اندروید دریافت کنید. این اپلیکشن با بیش از یک میلیون نصب فعال و 6.5 مگابایت حجم دومین گزینه ی خوب برای کاربران اندروید است. QuickSave نیز ساز و کار مشابهی با اپلیکشن قبلی یعنی fastSave دارد. کافیست در ابتدا دکمه ی auto download رو به سمت راست بکشید. بعد از آن دکمه ی open ınstagram را بزنید و وارد برنامه ی اینستاگرام شوید. مانند مراحل قبل با زدن سه نقطه ی بالای پست بر روی عبارت copy link بزنید.در این مرحله دانلود فیلم و عکس آغاز می شود. دوباره به اپلیکیشن QuickSave برگردید و در قسمت دانلودها، عکس ها و فیلم های دانلود شده را مشاهده کنید. می توانید از این قسمت محتواهای دانلود شده را تماشا کرده و یا در برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید.تصاویر زیر به طور ساده این مراحل را نشان میدهد:

مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن quickSave
مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن quickSave
 • InstaGet: Image and video download (برای اندروید)
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن اندروید instaGet
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن اندروید instaGet

نام اپلیکیشن بعدی InstaGet است که میتوانید آن را از این لینک برای اندروید دانلود کنید.این اپلیکشن با 12 مگابایت حجم و بیش از 1000 بار دانلود فعال و امتیاز 4.3 جز پرطرفدار های دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام است. رابط کاربری این برنامه نیز بسیار ساده است. بعد از باز کردن برنامه با یک صفحه مواجه می شوید که محلی برای نوشتن بهمراه دو دکمه دارد. ابتدا به برنامه ی اینستاگرام بروید، با زدن بر روی سه نقطه ی بالای پست و بعد از آن زدن عبارت copy link مجدد به برنامه برگردید و دکمه ی paste را بزنید. البته در بعضی موارد لینک کپی شده خود بخود در محل نوشتن ثبت می شود.

بعد از آن دکمه ی دانلود را بزنید تا محتوای مورد نظر شما دانلود شود. تمامی محتواهای دانلود شده ی خود اعم از فیلم و عکس را می توانید در بخش دانلودها مشاهده کنید.

مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن اندروید instaGet
مراحل دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن اندروید instaGet
 • اپلیکیشن repost (برای اندروید و ios)
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن repost
دانلود از اینستاگرام با اپلیکیشن repost

اگر بخواهید به طور خیلی ساده، پست های منتشر شده توسط افراد دیگر دراینستاگرام را رد صفحه ی خود منتشر کنید می توانید از اپلیکیشن repost استفاده کنید.بعد از دانلود اپلیکیشن با صفحه ی ساده ای مواجه می شوید که از شما می خواهد لینک یا url پستی که می خواهید آن را بازنشر کنید را در آن وارد کنید. پیدا کردن این لینک را در بندهای بالا آموزش دادیم(باز کردن پست، زدن سه نقطه ی بالا و زدن روی عبارت copy link). بعد از آن دکمه ی preview را بزنید.

در بخش بعدی می توانید تغییراتی در کپشن متن ایجاد کرده و در نهایت دکمه ی repost  را بزنید. تمامی اپلکیشن های موجود در گوشی شما در این قسمت ظاهر می شوند. شما با انتخاب هر یک می توانید این محتوا را بازنشر کنید.

نکته ی مهم این است که تمامی فایل هایی که از طریق این اپلیکیشن ها دانلود می کنید در گالری و یا حافظه ی داخلی گوشی شما نیز ذخیره می شود.

روش های دانلود و ذخیره استوری اینستاگرام

استوری های اینستاگرام از دیگر بخش های مهم و پرطرفدار این برنامه هستند و حالا نوبت به بررسی روش های ذخیره استوری اینستاگرام رسیده است. محتواهای زیادی به صورت فیلم و عکس در استوری ها منتشر می شوند. برای دانلود فیلم های منتشر شده در استوری اینستاگرام و ذخیره استوری کافیست یکی از اپلیکیشن های زیر را متناسب با سیستم عامل گوشی همراه خود انتخاب کنید.

 • StorySaver for Instagram (برای اندروید)

این اپلیکیشن ساز و کار جالبی دارد و با بیش از 10 میلیون نصب فعال جز پرطرفدارترین برنامه های دانلود استوری از اینستاگرام است. برای استفاده از این برنامه کافیست آنرا دانلود کرده و از طریق آن وارد صفحه ی اینستاگرام خود شوید. تمامی کسانی که شما دنبال کننده ی آن هستید به صورت لیست برای شما ظاهر می شود. بعد از آن می توانید صفحه ای که قصد دارید استوری آن را دانلود کنید انتخاب کنید. در مرحله ی بعدی شما تمامی پست ها و استوری های آن صفحه را یکجا می بینید. بر روی استوری مورد نظر ضربه بزنید تا فرآیند نصب به همین سادگی آغاز شود.این مراحل را می توانید در تصویر مشاهده کنید:

 • InstaStory Viewer (برای ios)

این اپلیکیشن نیز از ساز و کار مشابه storySaver برای ذخیره استوری استفاده می کند که در شماره ی قبلی به آن پرداختیم. کافیست برنامه را دانلود کنید، به صفحه ی اینستاگرام خود لاگین کنید.بعد از انتخاب استوری مورد نظرتان می تواند آن را در گوشی همراه خود پیدا کنید.

به همین سادگی می توانید با سیستم عامل های مختلف گوشی های همراه، محتواهای منتشر شده در استوری اینستاگرام را دانلود کنید. در بخش بعدی چند روش باقی مانده برای دانلود محتوا را بررسی می کنیم.

سایر روش های دانلود از اینستاگرام

روش های منطقی و مستقیم برای دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام و ذخیره استوری را بررسی کردیم. حل نوبت به معرفی دو روش که نسبتا کمتر رایج هستند می رسد.

 • استفاده از برنامه ی تلگرام

اگر شما هم جز کاربران این برنامه کاربردی یعنی تلگرام باشید می توانید با روش گفته شده از اینستاگرام فیلم و عکس دانلود کنید. کافیست مجددا لینک پست مورد نظرتان را در کیبورد ذخیره کنید. برنامه ی تلگرام را باز کنید و در گفتگوی شخصی خودتان لینک کپی شده را paste  کنید. در این قسمت با دیدن آیکون مربوط به دانلود می توانید ویدئوی مورد نظرتان را دانلود کنید. بعد از آن با زدن سه نقطه ی گوشه ی تصویر فیلم دانلود شده را در گوشی خود ذخیره کنید.این روش برای هر دو نوع سیستم عامل کاربردی است. در تصویر زیر روند کار را مشاهده می کنید:

 • استفاده از روش android cashes

در ابتدا بگوییم که ممکن است این روش در گوشی اندرویدی شما کار نکند. در این صورت از سایر روش های گفته شده در این مقاله استفاده کنید. برای استفاده از این روش کافیست وارد بخش مدیریت فایل گوشی اندرویدی خود شوید. بعد از آن فایل android و سپس data را بزنید. بعد از آن فولدر com.instagram.android را باز کنید. در این قسمت یک فولدر cashes و در آن فولدر videos را خواهید دید. این ویدئوها، ویدئوهایی هستند که آنها را قبلا در اینستاگرام مشاهده کرده اید. در صورتیکه فایل ها فرمت ناآشنایی داشتند کافیست پسوند آنها را به mp4 تغییر دهید. این ویدئوها به ترتیب زمانی مرتب شده اند. یعنی آخرین ویدئویی که دیده اید در راس لیست قرار دارد.

 • استفاده از برنامه های فیلم برداری از صفحه گوشی

برنامه های فیلمبرداری از صفحه ی گوشی یا screen recorder  آخرین راه حل ما برای دانلود محتواهای منتشر شده در اینستاگرام در فرمت های گوناگون است. با فعال کردن برنامه های فیلمبرداری از صفحه و قرارگرفتن روی پست مورد نظر در حین پخش از آن فیلم بگیرید و در گوشی خود ذخیره کنید. البته این روش چندان توصیه نمی شود. یکی به این دلیل که حجم فایل نهایی معمولا خیلی زیاد است . دو اینکه حق کپی رایت در بعض موارد نقض می شود. درباره ی این مورد دوم  در ادامه صحبت خواهیم کرد.

بهترین وب سایت های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام با کامپیوتر

4 اپلیکیشن مفید و کاربردی برای دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام بعلاوه ی چند روش جانبی را در بخش قبلی بررسی کردیم. برای استفاده از این اپلیکیشن ها باید آن ها را دانلود کرده و نصب کنید. در این بخش وبسایت دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام را معرفی می کنیم که تمامی کاربران  اندروید و ios می توانند از آن استفاده کنند.این روش ها رایگان و آنلاین است و مخصوصا زمانی کاربرد دارند که می خواهید از کامپیوتر خود برای دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام استفاده کنید.

روش کاری این وبسایت ها نیز مشابه اپلیکیشن های معرفی شده است. کافیست url پست مورد نظر را در قسمت مربوطه در این سایت ها کپی کنید. با این تفاوت که اینبار لازم است سایت اینستاگرام را بر روی مرورگر کامپیوتر خود بالا بیاورید.

بهترین وب سایت های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای کامپیوتر
بهترین وب سایت های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای کامپیوتر

لینک صفحه ی مربوطه را در نوار آدرس مرورگر خود مشاهده می کنید. بدین معنی که اگر می خواهید یک صفحه را از طریق وبسایت اینستاگرام پیدا کنید باید آیدی آن را در نوار آدرس به صورتی که در تصویر مشاهده می کنید بنویسید. البته راه ساده تر آن است که در قسمت search موجود در بالای صفحه نیز استفاده کنید:

بهترین وب سایت های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای کامپیوتر با لینک پیج
بهترین وب سایت های دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای کامپیوتر با لینک پیج

 در ادامه 5 وبسایت خوب در این راستا را معرفی می کنیم و به توضیح یکی از آنها بسنده می کنیم:

 • سایت دانلودگرام (downloadGram)

با استفاده از این لینک وارد سایت شوید. لینکی که از قسمت مربوطه در بخش قبل کپی کرده اید را در باکس موجود در میان صفحه وارد کنید و دکمه ی دانلود را بزنید.

سایت دانلودگرام downloadGram
سایت دانلودگرام downloadGram
 • سایت فورهاب (forhub.io)

از این لینک وارد سایت شوید و با طی روندی مشابه مورد قبل فیلم مورد نظرتان را دانلود کنید.

ممکن است با توجه به آی پی سیستم شما ورود به این سایت ها در وهله ی اول ممکن نباشد. در این صورت می توانید از برنامه های تغییر آی پی (وی پی ان) استفاده کنید.

یک نکته ی مهم قبل از سخن پایانی:

براساس قوانین و مقررات اینستاگرام در رابطه با حریم خصوصی، شما نمی توانید با هیچ یک از روش های گفته شده در بالا، محتویات صفحاتی که اصطلاحا private یا خصوصی هستند را دانلود کنید. این کار با رعایت حریم خصوصی صفحات تناقض دارد. اینستاگرام از شما می خواهد که به حریم خصوصی افراد احترام بگذارید.

در این شرایط صاحب صفحه می تواند علیه نشردهنده ی محتویات به مراجع حقوقی مراجعه کند. با این اوصاف در صورتیکه در یکی از این صفحات خصوصی هستید از روش گفته شده در بالا که فیلمبردای از صفحه نمایش گوشی بود برای بازنشر فیلم و عکس های آن صفحه استفاده نکنید.

سخن پایانی

با مجموع 4 اپلیکیشن، 3 روش جانبی و 5 وبسایت مجموعا 11 روش برای دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام برای شما معرفی کردیم. این مقاله جامع ترین نوشته ای است که در این خصوص پیدا خواهید کرد. پس توصیه می کنیم یک نسخه از این نوشته را همواره همراه داشته باشید. تجربه ی شما در استفاده از این برنامه ها چیست؟ در بخش نظرات نیز همراه ما باشید.

برای دانلود پست های اینستاگرام از یک برنامه جانبی و یا یک وبسایت استفاده می کنیم. کافیست با وارد شدن به صفحه ی مورد نظر و زدن بر روی سه نقطه ی موجوددر بالای عکس، سمت راست بر روی عبارت Copy link بزنیم. این آدرس کیبورد گوشی ما ذخیره می شود. این آدرس را در نهایت در یکی از برنامه هایی گه گقته شد وارد میکنیم تا ویدئو یاعکس مورد نظرمان دانلود شود. برنامه ی InstaGet و سایت دانلودگرام از جمله برنامه های جانبی دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام هستند.دانلود از اینستاگرام برای آیفون چگونه است؟

برای سیستم عامل ios که برای محصولات شرکت اپل است نیز می توان از اپلیکیشن ها و سایت های جانبی استفاده کرد. یکی از بهترین اپلیکیشن ها در این زمینه برنامه ی FastSave است.دانلود استوری اینستاگرام چگونه است؟

برای دانلود استوری های اینستاگرام از برنامه های instastoryView برای ios و instaSaver برای اندروید استفاده کنیم. کافیست از طریق این برنامه ها وارد حساب کاربری اینستاگرام خودمان شویم.آیا نرم افزاری برای دانلود از اینستاگرام وجود دارد؟

بله. برای سیستم عامل های اندروید و ios برنامه های کاربردی زیادی برای دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام وجود دارد. برای مثال برنامه ی repost برای هر دو سیستم عامل کاربرد دارد.بهترین برنامه دانلود از اینستاگرام چیست؟

برنامه ی FastSave یک اپلیکیشن بسیار کاربردی با رابط کاربری بسیار ساده و بسیار سبک است. این برنامه با بیش از 10 میلیون نصب در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و از ایم جهت می توان به درستی عملکرد آن اطمینان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *